دبیرخانه دائمی گفت و گوی هنری ایران و جهان عرب در دانشگاه کاشان افتتاح شد

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۰:۰۶ کد : ۸۴۶۹ آخرین اخبار
تعداد بازدید:۱۴۸۱
دبیرخانه دائمی گفت و گوی هنری ایران و جهان عرب در دانشگاه کاشان افتتاح شد

در حاشیه برگزاری کنفرانس بین المللی نقش هنر و معماری در ارتباطات علمی ایران و جهان عرب دبیرخانه دائمی گفت و گوی هنری ایران و جهان عرب با حضور جمعی از اندیشمندان و محققان داخلی و خارجی در دانشگاه کاشان افتتاح شد.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی روابط فرهنگی و مسئول دبیرخانه دائمی گفتگوهای ایران و جهان عرب هدف از ایجاد این دبیرخانه را تعاملات و ارتباطات هرچه بیشتر بین استادان و محققان این دانشگاه با محققان و استادان کشورهای عربی ذکر کرد و افزود: این دبیرخانه فرصتی را فراهم می کند که اساتید به صورت مستمر با هم در ارتباط داشته باشند و سازوکارهای مهم در برگزاری سمینارها و کنفرانس های علمی و برگزاری کارگاه ها و دوره های مشترک بین ایران و دانشگاه های کشورهای جهان عرب  فراهم گردد.

دکتر محمد علی ربانی خاطر نشان کرد: دبیرخانه دائمی گفت و گوهای هنر و معماری ایران و جهان عرب هر سال به صورت مستمر در رشته های هنری، صاحب نظران هنر و صاحب فضل و دانش را از کشورهای عربی گرد هم می آورد تا با اجماع نظر، راهکارهای مناسبی برای توسعه ارتباطات علمی و فرهنگی ارائه دهند.

وی افزود: دبیرخانه دائمی گفت و گوهای هنر و معماری این فرصت را فراهم می آورد تا نخبگان بتوانند سهم بیشتر و موثرتری در تصمیم سازی برای تعاملات ایران و جهان عرب داشته باشند.

 

کنفرانس بین المللی نقش هنر و معماری در ارتباطات علمی ایران و جهان عرب، محصول هم اندیشی و همکاری دانشگاه کاشان و سازمان ارتباطات اسلامی است که به منظور تعامل، واکاوی و شناسایی زمینه های مشترک علمی-فرهنگی میان ایران و جهان عرب در حوزه های هنری و معماری برگزار می شود و در پی آن است تا از این طریق زمینه های توسعه فرهنگی و ارتباطات علمی میان دو حوزه جغرافیایی را ارتقاء بخشد.


نظر شما :